Placówka przystępując do programu deklarowała, że ma trudności z zaangażowaniem młodzieży w swoje działania programowe choć ma bardzo bogatą i różnorodną ofertę zajęć i wydarzeń.

Na spotkaniu coachingowym przepracowaliśmy sobie pomysły skąd placówka mogłaby pozyskiwać młodych odbiorców oraz dlaczego jest to trudne. Grupa skoncentrowała się bardzo na wprowadzeniu wolontariatu młodzieżowego w swoje progi. W ten sposób została zaangażowana grupa młodzieżowa. Jest to dosyć ciekawy przypadek, gdyż jest to nieformalna grupa młodych ludzi, których łączy pasja tańca. Na zasadzie wymiany barterowej, tancerze pomagali i angażowali się w działania CPK w zamian za udostępnianie sali na próby i treningi. W okresie trwania projektu, ich wolontariat został sformalizowany a grupa zdecydowała się wejść w program Włączeni 2.0. Zależało im na udziale w programie, gdyż jak twierdzą, mają chęci i pasję, ale brakuje im wiedzy i narzędzi aby efektywnie realizować działania.

Na warsztatach z diagnozy potrzeb wypracowaliśmy jakich umiejętności i narzędzi potrzebują najbardziej aby ich działania – zarówno te związane z tańcem – jak i te mające charakter wspierający CPK były jak najlepiej zorganizowane i skuteczne. Nauczyliśmy się zatem wspólnie jak ewaluować działania, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej wniosków na przyszłość oraz zrozumieć dlaczego napotkaliśmy trudności oraz popełniliśmy błędy.

W ramach wsparcia eksperckiego, grupa uczestniczyła w warsztacie nt pisania i zarządzania projektami co pozwoli im na bardziej usystematyzowane realizowanie kreatywnych pomysłów.