Dzisiejszy zestaw trzech animacji jest trochę bardziej wakacyjny – do 1 września zostały już tylko trzy tygodnie, warto je dobrze wykorzystać na wypoczynek, ale najlepiej połączony z edukacją, bo przecież uczymy się cały czas.

Pierwszy filmik przypomina, jak ważne dla rozwoju są pierwsze lata życia dziecka i dlaczego warto z nim spędzać dużo czasu, rozmawiać o ważnych rzeczach – i wspierać, podziwiać oraz chwalić. Pokazuje, jak ważne dla zdolności poznawczych, językowych, a nawet motorycznych są wczesnodziecięce doświadczenia, w tym przedszkole i wczesna edukacja szkolna. Druga animacja może być dla niektórych ambitnych nauczycieli i rodziców bulwersująca. Dowiemy się z niej, że łatwiej i skuteczniej uczymy się nie wtedy, gdy stawiamy sobie dalekosiężne cele, lecz gdy systematycznie i z przyjemnością coś ćwiczymy czy czytamy, nie żeby osiągnąć założony sukces, lecz dlatego że to coś nas ciekawi, kochamy robić. A może z tego wyłania się jakiś inny obraz dobrego nauczyciela i dobrej lekcji? Pytanie do dyskusji – także z uczniami i uczennicami, już po szczęśliwym i oczekiwanym jak nigdy dotąd powrocie do szkoły… Ostatnia propozycja to poradnik dla tych, którzy chcą albo muszą publicznie przemawiać – włączając nauczycieli, dyrektorów i właściwie wszystkich nas, bo publiczna wypowiedź to coś, czego nie da się w życiu uniknąć. Jak mówić, żeby zaciekawić, przekonać lub zaangażować w coś, na czym nam zależy? Zapamiętajcie 12 wskazówek – na pewno przydadzą się w szkole i nie tylko tutaj.

Wczesna edukacja w badaniach

To czego dziecko doświadcza na wczesnych etapach rozwoju, kształtuje je przez całe życie. Niemal każda chwila, którą poświęcisz małemu dziecku może wpłynąć na jego przyszłość. Czy chcesz się dowiedzieć, jak urlopy rodzicielskie mogą ograniczyć liczbę przestępstw i gdzie podziało się 30 milionów słów? Zobacz poniższy filmik.

Nauka jako proces

Jak myślisz, która metoda uczenia się pozwala osiągnąć lepsze wyniki: usilne dążenie do z góry wyznaczonego ambitnego celu czy codzienna praktyka w ustalonym czasie? Zdziwisz się, gdy przeczytasz, co wynika z badań…

12 zasad wystąpień publicznych

Umiejętność publicznego przemawiania przydaje się w szkole, w pracy i zawsze, kiedy chcemy przekonać innych do swojego punktu widzenia. Chcecie zmienić świat? Oto 12 zasad, których warto przestrzegać, jeśli chcemy ciekawie i skutecznie zabierać głos.