Materiały edukacyjne

przewodnik jak fotografować wydarzenie edukacyjne

Poradnik Solidarność Podaj dalej! Jak fotografować wydarzenia edukacyjne?

To poradnik, w którym znajdziesz wskazówki, jak w prosty sposób robić ciekawe zdjęcia wydarzeń edukacyjnych. Materiał przygotowała profesjonalna fotografka i edukatorka Agnieszka Pajączkowska.

Solidarność. Podaj dalej!

Solidarność. Podaj dalej!
Scenariusze zajęć

Publikacje zawierają m.in. scenariusze zajęć z analizy obrazu, propozycje warsztatów pisarskich oraz ćwiczenia uczące wrażliwości i kompetencji międzykulturowych.

Solidarność. Podaj dalej! - scenariusze do pracy zdalnej

Solidarność. Podaj dalej!
Scenariusze do pracy zdalnej

Cztery scenariusze przystosowane do prowadzenia zajęć w formie zdalnej powstały jako dodatkowe materiały edukacyjne do publikacji w programie Solidarność. Podaj dalej! Do scenariuszy dołączono edytowalne karty pracy, gotowe do wysłania uczniom.

Solidarność. Podaj dalej! Raport: Podróż do ciekawości

Solidarność. Podaj dalej!
Raport: Podróż do ciekawości

Raport powstał na podstawie rozmów z osobami zaangażowanymi w realizację programu Solidarność. Podaj dalej!: z koordynatorkami z Fundacji Szkoła z Klasą oraz nauczycielkami. Spotkania odbyły się pod koniec 2022 r. Wnioski sformułowały i spisały: Anna Kuliberda i Alicja Peszkowska.

Multimedialne materiały edukacyjne

Różne spojrzenia na braterstwo w Europie

Nasza akcja we wszystkich krajach partnerskich opiera się na podobnych założeniach – jednak szczegóły i kontekst w każdym z krajów jest nieco inny.

Projekt narodził się w 2002 roku we Francji, a jego oryginalny tytuł brzmi Jouons la carte de la fraternité, czyli w dosłownym tłumaczeniu „zagrajmy kartą braterstwa”.

Poniżej tłumaczymy jak rozumiane są  tytułowe „braterstwo” czy „solidarność” i dlaczego tytuły projektu w poszczególnych krajach się od siebie różnią.

CHORWACJA

FRANCJA

HISZPANIA

POLSKA