Społeczna Szkoła Podstawowa nr 30 i Społeczne Gimnazjum nr 5 w ramach projektu Włączeni realizowała projekt wdrożenia budżetu partycypacyjnego w szkole. Po warsztatach, na których uczestnicy nauczyli się idei i zasad oraz opracowali regulamin i materiały, przyszła kolej na prezentacje projektów uczniowskich i głosowanie.

Prezentacja projektów zgłoszonych do Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego odbyła się 22 listopada. Zgłoszonych zostało 7 projektów w szkole podstawowej i 2 w gimnazjum. Obecni byli uczniowie obu szkół i, oczywiście, komisja ?
Po prezentacji projektodawcy odpowiadali na trudne pytania komisji i widowni. Następnie odbyło się głosowanie w klasach. Każdy uczeń mógł zagłosować na połowę projektów przyznając od 1 do 3 punktów.

W szkole podstawowej, do realizacji wybrano 3 projekty:

• zakup odkurzacza, dzięki któremu uczniowie zaoszczędzą sporo czasu na sprzątaniu po zajęciach plastycznych
  • zakup puf, które umilą wspólne spędzanie czasu na przerwach
  • zakup pojemników na segregację odpadów, których do tej pory w szkole brakowało

W Gimnazjum wybrano do realizacji projekt nowej kanapy, która będzie wykorzystywana zarówno podczas przerw jak i niektórych lekcji w mniej formalnej atmosferze.

Szkoła już planuje kolejną edycję budżetu partycypacyjnego.

WŁĄCZENI: budżet partycypacyjny w Społecznej Szkole Podstawowej nr 30 i Społecznym Gimnazjum nr 5

źródło zdjęć: https://www.facebook.com/SSP30SG5/posts/1432269186871637

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt Włączeni realizowany jest w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”. „Młoda Warszawa” to spójny i długofalowy program działań na rzecz młodzieży realizowany przez samorząd z udziałem przedstawicieli młodzieży, miejskich instytucji, organizacji pozarządowych, uczelni i przedsiębiorców.