Uczysz w klasach 4-8 szkół podstawowych? Ciekawi Cię, jak inni nauczyciele prowadzą swoje zdalne lekcje i z jakich narzędzi korzystają? Pracujesz ze swoimi uczniami metodą projektu edukacyjnego?

Jeżeli chociaż na część z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to zapraszamy Ciebie i Twoich uczniów do obejrzenia nagrania z trzech zdalnych lekcji programu Edukacja Inspiracja:

  • Lekcja 1: „Dobry stan”, czyli o tym, jak zadbać o siebie i przestrzeń wokół nas podczas uczenia się online. Lekcja prowadzona przez Joannę Stompel.
  • Lekcja 2: „Alicja w Krainie Nudy”, czyli bardzo nudna lekcja o tym, czy nudę da się zmierzyć. Prowadzona przez Agnieszkę Chomicką-Bosy.
  • Lekcja 3: „Bo mamy co świętować”, czyli o sposobach dostrzegania oraz doceniania siebie i innych. Lekcja prowadzona przez Gretę Droździel-Papugę.

 

 

Do każdej z lekcji możesz pobrać materiał podsumowujący, który pomoże Ci w przeprowadzeniu podobnych zajęć ze swoimi uczniami. A dla uczniów przygotowaliśmy trzy sketchnotki, które w łatwy sposób pomogą im utrwalić wiedzę na temat tego, jak zadbać o swój dobrostan podczas zdalnego nauczania, co zrobić, gdy dopadnie ich nuda oraz dlaczego, co i w jaki sposób mogą świętować.

 

Lekcje oraz materiały powstały w ramach programu Edukacja Inspiracja. Jest to program grantowy dla nauczycieli z małych miejscowości prowadzony przez Fundację EFC we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.