Tylko do końca miesiąca czekamy na Wasze zgłoszenia do programu Szkoła z Klasą w zupełnie nowej odsłonie!

Co nowego w Szkole z Klasą?

Nieustannie trzymamy rękę na pulsie, dlatego w nowym roku szkolnym 2021/22 przygotowaliśmy dla Was nową odsłonę programu. Stawiamy w niej na rozwój warsztatu pracy każdego i każdej z Was. Przygotowaliśmy trzy zadania – wyzwania do realizacji z uczniami i uczennicami. Każde z nich będzie dotyczyło jednej z trzech metod pracy: odwrócone nauczanie, design thinking oraz agile. Dzięki wprowadzaniu nowych sposobów pracy chcemy rozwijać wśród nauczycieli(-ek) oraz uczniów i uczennic poczucie sprawczości i odpowiedzialności za własny proces uczenia, umiejętność współpracy, pracy zespołowej i dbania o dobre relacje, krytycznego myślenia, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Szczegółowe zadania opisujemy w regulaminie i harmonogramie działań, które można znaleźć w na dole strony w plikach do pobrania. Wszystkie spotkania w edycji 2021/2022 odbywają się w formie online.

Dla kogo jest Szkoła z Klasą?

Udział w programie jest bezpłatny, a zapraszamy do niego zespoły ze szkół wszystkich poziomów edukacyjnych. Zespół powinien składać się z 3 nauczycieli(-ek), realizujących zadania wokół metod, oraz dyrektora(-ki), wspierającego(-ej) pracę zespołu.

Jak zgłosić się do Szkoły z Klasą?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie od 6 do 30 września 2021 roku. Formularz w imieniu całego zespołu wypełnia dyrektor(ka) lub osoba do tego wyznaczona.

Uwaga! Do wypełnienia formularza potrzebne będą dane szkoły, dyrektora(-ki) oraz wszystkich trzech nauczycieli i nauczycielek, którzy wezmą udział w programie (imię i nazwisko, adres email, nauczany przedmiot). Znajdziesz w nim też pytanie dotyczące Waszej motywacji do udziału w programie.

 

Spotkajmy się w Szkole z Klasą we wrześniu!

 

Program prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.