Dlaczego nie można rezygnować z lekcji WF w nauczaniu zdalnym? Jak współpracować z rodzicami, aby aktywizować ruchowo dzieci i młodzież?  Jak korzystać na co dzień z dzienniczka aktywności: w domu, w szkole, w mieście? 

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinaru: WF w pandemii – dobre praktyki z akcji Aktywni w mieście. Znajdziecie tam wiele pomysłów i inspiracji nie tylko na ciekawe lekcje online, ale również na aktywne spędzanie czasu przez dzieci i młodzież po szkole. 

Spotkanie prowadziły:

Katarzyna Gromek-Sieczkowska – pedagożka, animatorka społeczno-kulturalna, instruktorka w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Ukończyła Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny i Wydział Zarządzania. W młodości zawodniczka AZS specjalizacja lekkoatletyka. Uczy dzieci i młodzież gry w bilard, prowadzi samorząd w Pałacu Młodzieży. Od 2007 roku organizatorka Akademii Sportowej Przygody – organizuje obozy sportowe dla dzieci i młodzieży, weekendy sportowe i żeglarskie, aktywne zielone szkoły, prowadzi szkołę nauki i doskonalenia pływania. Matka dwóch chłopców w wieku 9 i 3 lata.

Anna Gilla – pedagożka, animatorka społeczno-kulturalna, koordynatorka projektów w Fundacji Szkoła z Klasą. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Instruktorka tańca. Uczy, prowadzi warsztaty, szkoli, wykorzystując różne doświadczenia zawodowe. Od 2013 r. koordynuje projekty związane z upowszechnieniem zdrowego stylu życia i aktywnością fizyczną (Młodzi OdWagi, WF z Klasą, Szkoło OdWagi!, Aktywni w mieście). Córka nauczycielki WF – ruch ma we krwi.

Projekt „Aktywni w mieście” realizowany jest przez Fundację Szkoła z Klasą, a finansowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.