Biuro prasowe

Witamy na stronie biura prasowego Fundacji Szkoła z Klasą. Znajdziesz tutaj nasze najnowsze informacje prasowe i raporty programowe, a także kontakt dla mediów.

Informacje prasowe

Kontakt dla mediów

uśmiechnięta kobieta w białej koszuli

Karina Cywińska
PR manager

uśmiechnięta kobieta w czarnym golfie

Patrycja Kwaśniewicz
młodsza specjalistka ds. komunikacji

O Fundacji:

Fundacja Szkoła z Klasą to niezależna, edukacyjna organizacja pozarządowa. Powstała w 2015 roku w oparciu o doświadczenia jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych (Szkoła z Klasą). Aktywnie wspiera nauczycielki i nauczycieli w wprowadzaniu do szkół innowacji edukacyjnych i nowych metod pracy. Łączy środowiska szkolne, biznesowe i organizacje pozarządowych, a wszystko po to, aby skuteczniej  realizować swoją misję zapewniania młodym pokoleniem odpowiedniej edukacji. W jej dotychczasowych programach wzięło już udział ponad 9500 szkół, 120 tysięcy nauczycieli i ponad milion uczennic i uczniów. Swoje działania skupia wokół 5 kluczowych obszarów m.in.: zdrowia psychicznego i fizycznego; rozwoju kompetencji cyfrowych i medialnych; wrażliwości społecznej i zaangażowania obywatelskiego; krytycznego myślenia; tworzenie angażującego środowiska uczenia się.