Wraz z Edukacyjną Fundacją im. prof. Romana Czerneckiego EFC zapraszamy Was do udziału w trzeciej edycji programu Edukacja Inspiracja!

Przyznajemy w nim granty nauczycielom z małych miejscowości na realizację autorskich projektów edukacyjnych w szkołach podstawowych. Wierzymy, że nauczyciele najlepiej znają swoich uczniów i ich potrzeby, dlatego pozostawiamy Wam swobodę w wyborze tematu projektu i przestrzeń na realizację własnej wizji. Zależy nam na tym, by proponowane działania na każdym etapie angażowały dzieci i młodzież, odkrywały i rozwijały ich potencjał oraz zainteresowania.

 

 

Zaproszenie do programu Edukacja Inspiracja kierujemy do nauczycieli z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców, pracujących ze starszymi uczniami szkół podstawowych z klas 4-8. Kwota grantu na działania w roku szkolnym 2019/2020 wynosi do 3 500 zł.

Rekrutacja potrwa od 18 lipca do momentu wpłynięcia pierwszych 300 zgłoszeń, jednak nie dłużej niż do 30 września 2019 roku. Aby zgłosić swój pomysł na projekt edukacyjny, należy wypełnić formularz internetowy.

 

Zgłoszenia dokonuje nauczyciel – pomysłodawca projektu edukacyjnego, który w przypadku otrzymania finansowania będzie odpowiedzialny za jego realizację. W formularzu nauczyciel opisuje pomysł na projekt i planowane wydatki w ramach otrzymanego grantu. Przedstawia również zespół uczniów, z którym będzie pracował, oraz potrzeby, na które odpowiada projekt. Zwracamy uwagę, że cały formularz należy uzupełnić podczas jednej sesji (nie ma możliwości kontynuowania czy edytowania odpowiedzi).

Więcej informacji o zasadach przyznawania finansowania, kryteriach oceny zgłoszeń oraz Regulamin programu znajdziecie na jego stronie. Dostępny jest tam również wykaz pytań z formularza zgłoszeniowego, który pozwoli Wam przygotować się do wypełnienia wniosku.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Wykaz pytań z formularza zgłoszeniowego do programu Edukacja Inspiracja.