Po raz kolejny zapraszamy na Festiwal Szkoły z Klasą online. Już 23 września chcemy Was spotkać i pokazać, jak będziemy pracować w programie Szkoła z Klasą w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do dołączenia od godz. 16.00 na naszym profilu na Facebooku.

Rozpoczęcie roku szkolnego już za Wami. Mamy nadzieję, że przebiegło spokojnie, a plany zajęć już się wyklarowały. Dlatego to świetny moment, aby sprawdzić, w jakie działania rozwojowe możecie się jeszcze zaangażować. W ramach Festiwalu zaprezentujemy tegoroczną odsłonę Szkoły z Klasą, w której przez rok będziemy pracować z trzema innowacyjnymi metodami nauczania. Wierzymy, że warto czerpać inspiracje z różnych dziedzin, przyglądać się innym obszarom i włączać do codziennej pracy te elementy, które mogą poszerzać nasze kompetencje i rozwijać nowe umiejętności.

Podczas Festiwalu spotkają się z Wami Magdalena Plewowska-Semik oraz Michał Szeląg, którzy prowadzą tegoroczną edycję programu. A wśród zaproszonych gości pojawią się ekspertki, a zarazem praktyczki od odwróconego nauczania, design thinking oraz agile: Anna Wójcik-Jachowicz, Barbara Ostrowska i Ewa Drobek. Krótko opowiedzą o założeniach każdej z metod oraz podzielą się doświadczeniem z jej stosowania. Będzie to też przestrzeń do zadawania pytań i wyjaśnienia wątpliwości związanych z pracą tymi metodami. 

 

Anna Wójcik-Jachowicz

Polonistka, trenerka, tutorka. Realizowała wiele międzynarodowych projektów edukacyjnych, wykorzystując technologię i “nowe media”. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Szkoła z Klasą jako mentor kursów e-learningowych, prowadziła warsztaty stacjonarne dla nauczycieli, m.in. z pracy metodą design thinking, odwróconej lekcji, pracy w chmurze, wykorzystania narzędzi TIK w ocenianiu kształtującym. Na co dzień pracuje w Dwujęzycznej Szkole  Podstawowej “Primary Steps” w Bielsku-Białej. 

Barbara Ostrowska 

Doktor psychologii, nauczyciel teorii wiedzy i psychologii oraz koordynator programu międzynarodowego IB DP w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewski w Lublinie. Trener i egzaminator Organizacji Matury Międzynarodowej IBO – prowadzi szkolenia zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. Fundacją Szkoła z Klasą oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Posiada certyfikat MCE: Microsoft Certified Educator oraz Google Certified Educator. W 2018 roku nominowana do nagrody Nauczyciel Roku, a w 2019 laureatka konkursu EduInspirator za aktywne angażowanie się w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych Erasmus+, ich najwyższą jakość i dzielenie się z innymi nauczycielami.

Ewa Drobek

Nauczyciel praktyk z 23-letnim stażem. Uczy języka angielskiego i niemieckiego, prowadzi 2 autorskie projekty – Żmichowska Śpiewa oraz Łazik Teatralny. Jest członkiem i administratorem grupy Superbelfrzy RP, Nauczycielem Roku Języka Angielskiego BAS 2018, została wyróżniona wraz z młodzieżą za projekt „Żmichowska Śpiewa” w konkursie Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Jest członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace. Zachęca uczniów do udziału w akcjach charytatywnych współpracując z fundacją Face to Face with the World – z pomocą której wraz z uczniami opiekuje się sierocińcem w Ugandzie. Prywatnie jest mamą i żoną, ma psa rasy mix jamniko-labradora. Kocha teatr i dobrą muzykę oraz oczywiście swoją pracę.

Zapraszamy serdecznie na Festiwal!

 

A do programu Szkoła z Klasą możesz zgłosić się już dziś. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj

Wydarzenie zrealizowane w ramach programu Szkoła z Klasą organizowanego przez Fundację Szkoła z Klasą przy wsparciu  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Partnerem technologicznym w zakresie prowadzenia webinarów jest platforma ClickMeeting.