Gra edukacyjna „Misja: Zdrowie”

Data dodania:
30 grudnia 2017
Typ materiału:
gry i zabawy
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
zdrowie psychiczne i fizyczne
Tagi:
aktywizacja, zdrowie psychiczne
Licencja:
Wszystkie prawa zastrzeżone

W programie Szkoło, OdWagi! zachęcamy Was do dokonywania odważnych wyborów związanych ze zdrowiem – ma być świadomie, aktywnie, pełnowartościowo i mądrze. Chcemy kształtować zdrowe nawyki żywieniowe i promować aktywny tryb życia. Ważne, aby zrozumieć dlaczego warto i, przede wszystkim, po co prowadzić zdrowy styl życia, bo to on w 50% decyduje o Waszym zdrowiu!

Właśnie takie założenia towarzyszyły nam podczas tworzenia gry Misja: Zdrowie. Organizm człowieka, tak jak gra, rządzi się pewnymi zasadami i mechanizmami. Każdy wybór niesie za sobą jakiś skutek, dlatego tak ważne jest aby krytycznie i świadomie podejmować decyzje. Naszą misją jest zdrowie!

Zapraszamy Was do edukacyjnej podróży w czasie, która pomoże Wam lepiej zrozumieć, jakie wybory bohaterki gry – Jagody Astromirskiej – zaważyły na jej przyszłości i jakie decyzje warto podejmować, aby realizować swoje marzenia i żyć pełnią życia.

Mechanizm gry przypomina popularne kalambury. Zadaniem uczniów jest przedstawianie i odgadywanie haseł związanych ze stylem życia i aktywnością. Dzięki temu wszyscy uczestnicy zabawy pomogą Jagodzie Astromirskiej w poprawieniu nawyków w czterech Obszarach:  Odżywianie, Aktywność, Profilaktyka, Umysł i emocje.

Chcielibyśmy, żeby gra była punktem wyjścia do rozmowy z uczniami o hasłach, które przedstawiali w trakcie gry i odniesienia ich do codziennych nawyków zdrowotnych. Wspólnie zastanówcie się, jak te elementy można wykorzystać, poprawić czy uwzględnić w Waszym codziennym życiu, także w Waszej szkole.