Zastanawiacie się, czy przed wrześniem pomyśleliście o wszystkim? Pomożemy! Mamy coś dla dyrektora, coś dla rady pedagogicznej i coś dla nauczyciela.

Początek roku już za chwilę, ale tym razem jest to początek wyjątkowo niepewny. Nasi eksperci i ekspertki, nauczyciele, nauczycielki i dyrektorki, wypracowali dla Was zestaw materiałów, które możecie zabrać ze sobą na radę pedagogiczną. Każdy z nich jest z innego poziomu: organizacji całej szkoły, zespołu nauczycielskiego i konkretnego nauczyciela.

Materiały są krótkie i chcielibyśmy, żeby były dla Was punktem wyjścia do refleksji. Korzystajcie z nich dowolnie. Dyskutujcie, dopisujcie ważne dla Was rzeczy, modyfikujcie je według potrzeb. Mamy nadzieję, że pomogą Wam przyjrzeć się Waszym szkołom i znaleźć te obszary, w których warto coś poprawić czy doprecyzować.

Dziś przekazujemy Wam materiały, a już niedługo większy artykuł, w którym podamy Wam konkretne przykłady dokumentów (dla dyrektorów planujemy webinar 20 sierpnia, trzymajcie rękę na pulsie!), infografiki o organizacji przestrzeni i zarządzaniu energią oraz narzędzia planowania konkretnej lekcji.

Materiały przygotowali dla Was:
Alicja Pacewicz
Ewa Radanowicz
Oktawia Gorzeńska
Barbara Ostrowska
Anna Wójcik Jachowicz
Kamil Paździor,
Marta Florkiewicz-Borkowska,
Zyta Czechowska

oraz zespół Fundacji Szkoła z Klasą
Agata Łuczyńska
Marta Puciłowska
Michał Szeląg