Zbieramy wszystkie materiały i wydarzenia, które mogą wesprzeć szkoły, nauczycieli i nauczycielki oraz dyrektorów i dyrektorki w radzeniu sobie z obecną sytuacją.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa, do Polski dociera coraz więcej ukraińskich dzieci i rodzin. Przed szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dyrektorami i dyrektorkami oraz rodzicami pojawiają się kolejne wyzwania.

Dlatego w jednym miejscu zbieramy wszystkie materiały oraz planowane wydarzenia Fundacji Szkoła z Klasą i naszych partnerów, które mogą pomóc w radzeniu sobie z edukacyjnymi wyzwaniami związanymi z obecną sytuacją.

Post będzie stale aktualizowany.

Warsztaty, szkolenia i spotkania

Dzieci z Ukrainy. Jak dobrze być z nimi w szkole?, w każdą środę o godz. 18:00

Polecamy cykliczne spotkania dla osób towarzyszących dzieciom ukraińskim w polskich szkołach organizowane przez Wydział Psychologii UW. Spotkania odbywają się online, w każdą środę. Mogą w nich wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby – wsparcia potrzebują zarówno nauczyciele i nauczycielki oraz wolontariusze i wolontariuszki bez przygotowania psychologicznego lub pedagogicznego.

Nagrania webinarów

Dezinformacja. Jak o tym rozmawiać w szkole?

Stres, lęk, niepewność. Co robić i czego nie robić w klasie?

Jak wspierać siebie i dzieci w sytuacji wojny w Ukrainie?

Poradniki

Dezinformacja – jak sobie z nią radzić?

Jak wspierać siebie i dzieci w sytuacji wojny w Ukrainie?

Jak radzić sobie z fake news?

Scenariusze zajęć

Świat widziany wieloma oczami, czyli od empatii do tolerancji

Lekcje przeciw polaryzacji

Od konfliktu do porozumienia, czyli jak rozmawiać, kiedy mamy różne perspektywy

Jak angażująco poprowadzić spotkanie integracyjne online?

Fakenews, czyli o wartościowym tworzeniu

Fakenews, czyli o wyszukiwaniu w internecie

Zabawy i ćwiczenia na budowę zespołu

Emocje – jak sobie z nimi radzić?